Liitu vanemlusgrupiga!

Lihtsustava lastekasvatuse kohtumistel avastame väikses grupis arutledes “vähem on rohkem” põhimõtte mõju pereelu tasakaalustamisel.

Vähendades laste ülestimuleeritust vähendame negatiivset stressi ning tugevdame sidet oma lastega.

Miks?

Elame kiiret elu rohkete valikutega, mis tekitab sageli lisapingeid. See ei puuduta ainult täiskasvanuid. Valikute rohkus ja kiire elutempo mõjutab veelgi enam meie lapsi, kellel on vähese kogemuse tõttu niigi keeruline uute olukordadega kohaneda ja pingetega toime tulla. Nad väsivad emotsionaalselt ning võivad muutuda ärevaks, sattuda aina enam konfliktidesse õdede-vendade-sõpradega, olla hädas koolielus ning maadelda käitumishäiretega.

Omandades mõningaid põhimõtteid lihtsustavast lastekasvatusest tugevdame sidet oma pereliikmetega ning vähendame asjatut stressi. 

 • Kas unistad, et teie peres oleksid tegevuste vahelised üleminekud (riietumine, sööma tulemine, magama minemine jms) lihtsamad?
 • Kas unistad, et su lapsed saaksid omavahel paremini läbi?
 • Kas unistad, et su laps jagaks sinuga rohkem oma mõtteid?
 • Kas unistad, et su laps saaks muretumalt mängida ja maailma tundma õppida?
 • Kas unistad suuremast kergustundest oma vanemlusteekonnal?

Kui vastasid vähemalt ühele küsimusele jah, siis oled väga oodatud meie grupiga liituma! 🙂

Kohtumistel käsitletavad teemad:
 • Lapse vaimse kurnatuse märkamine
 • Kodukeskkonna lihtsustamine
 • Rütmide lihtsustamine
 • Ajakava lihtsustamine
 • Täiskasvanute murede vähendamine lapse elus
 • Ekraaniaja vähendamine
 • Pere väärtustel põhinev autoriteetsus

Teemasid tutvustab video vahendusel lihtsustava lastekasvatuse filosoofia rajaja Kim John Payne. Kim jagab videodes erinevaid meetodeid pereelu lihtsustamiseks ja selgitab, kuidas nende rakendamine pereelu muudab.

Vaheldumisi Kimi videodega modereerin lihtsustava lastekasvatuse grupijuhina vestlusi, mille käigus saame mõtestada millised meetodid antud hetkel kellegi pereelus positiivseid muutusi looks. Jagame kogemusi ja toetame üksteist.

Kes me oleme ja miks seda teeme?

Kim John Payne on olnud koolipsühholoog, täiskasvanute koolitaja, konsultant, teadlane ja perenõustaja juba 27 aastat. Ta on nõustanud üle 230 USA kooli ning peab regulaarselt kõnesid rahvusvahelistel konverentsidel pedagoogidele, lapsevanematele ja terapeutidele ning korraldab töötubasid ja koolitusi üle maailma.

Lihtsustamiseni jõudis Kim läbi kahe võrdlemisi erineva, kuid omamoodi sarnase töökogemuse. Esmalt töötas ta vabatahtlikuna sõjapiirkonnas lastega, kellel oli tugev posttraumaatiline stressihäire. Hiljem Londonis koolipsühholoogina töötades märkas ta, et lastel, kellel näiliselt oli kõik elus korras, kogesid sarnaseid stressisümptomeid. Teemat lähemalt uurides selgus, et tugevad stressisümptomid tulenesid perede kiirest elutempost ja külluslikust elukeskkonnast, mis põhjustasid ülestimuleeritust. Kümmekond aastat hiljem koondas Kim abimeetmed pereelu lihtsustamiseks raamatusse “Lihtsus lastekasvatuses”. Kui nõudlus kasvas üle maailma nii suureks, et ei jõudnud ise enam kõiki abistada, asutas ta Simplicity Parenting Institude, kus pani kokku käesoleva programmi ja õpetab välja grupijuhte, kes oma piirkonnas saavad teadmisi edasi anda.

Esimese eestlasena, kes programmi väljaõppe läbis, toetan gruppe Eestis. Kui olin oma poja sünni eelsel puhkusel, otsisin raamatuid, mis aitaks emaduseks ette valmistuda. Juhuslikult leidsin soovituse lugeda Kim John Payne kirjutatud “Lihtsus lastekasvatuses”, kus oli minu jaoks palju äratundmist. Oma 8-aastase lapsehoidjatöökogemuse ja psühholoogia hariduse põhjal usun, et lihtsustamine ja aeglustamine tõepoolest aitavad peres asjatut negatiivset stressi vähendada! Emana on lihtustav lastekasvatus andnud mulle lihtsad nipid ja põhitõed, mida endale meenutada, kui kõik ei lähe nii sujuvalt kui lapsevanemana unistaksime. See inspireerib mind ka teistega neid toredaid teadmisi jagama.

Osalustasu

Programmi hind 90€ sisaldab:

 • 9 tundi kohtumisi
 • Õppematerjale (inglise keeles)
 • Ligipääsu rahvusvahelisele foorumile, kus küsimustele vastavad pikaajalise kogemusega vanemlusnõustajad.
 • Väljaõppe omandanud grupijuhti, kes modereerib grupiarutelu
 • Ruumi renti
 • Sooja jooki

Osaledes koos kaaslasega, kellega jagate õppematerjale ja foorumi kasutajakontot on soodushind kahele 150€.

Millal?

Uus grupp alustab Tartus kohtumistega 29. oktoobril, 12. novembril ja 26. novembril kell 10:00-13:00. Kohtume aadressil Liiva 41.

Tasuta konsultatsioon

Pakun enne registreerimist ka tasuta konsultatsiooni, et saaksite teha teadliku valiku grupiga liitumisel. Konsultatsioonil tutvustan lihtsustava lastekasvatuse olemust ning saame üheskoos mõelda, kas ja mil moel see võiks teie pere aidata. Huvi korral võta minuga julgelt ühendust!

Soovid liituda toetava ja hariva programmiga?